Mai multe puncte termice ale RADET au fost afectate de avarii.
FOTO Cătălin Schipor
Electrocentrale Constanţa SA (CET Palas) a comunicat în data de 31 ianuarie că înregistrează o avarie pe reţeaua care alimentează cu energie termică primară punctele termice nr. 188, 189, 195. În consecinţă, în lipsa energiei termice, s-au oprit instalaţiile RADET care asigură distribuţia energiei termice în zona: CET Palas. Până la remedierea avariei de către Electrocentrale Constanta S.A. (CET Palas) nu se pot asigura consumatorilor serviciile de termoficare.
De asemenea, și RAJA S.A. a comunicat că înregistrează o avarie pe reţeaua care alimentează cu apă rece punctele termice nr. 33 si 35. În consecinţă, în lipsa apei reci, s-au oprit instalaţiile RADET care asigură distribuţia energiei termice în zona: Faleza Nord.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Compania Națională de Căi Ferate CFR SA informează că 5 operatori economici au depus oferte la procedura de licitație deschisă pentru achiziţia serviciilor de proiectare și execuție lucrări de modernizare în Stația Valu lui Traian, etapa I a programului de Modernizare a infrastructurii feroviare […]
Constănțenii din cartierul Coiciu au rămas fără apă din cauza unei avarii. Astăzi – 20 decembrie 2023, în intervalul orar 08.30 – 16.00, se sistează furnizarea apei potabile în cartierul Coiciu din mun. Constanța, pentru […]
La împlinirea venerabilei vârste de 100 de ani, doamna Ablai Nebie, a avut parte de o plăcută surpriză din partea Primăriei Municipiului Medgidia. Sărbătorita a fost răsplătită cu un premiu în bani, un aranjament floral, […]
Be the first to comment