Din cauza unor avarii apărute miercuri, 4 mai, în rețeaua de transport amplasată pe străzile Traian, Sulmona și Cuza Vodă din Constanța, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum în zonele Centru și Peninsulă ale orașului.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariilor.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
O femeie în vârstă de 53 de ani a fost agresată de un bărbat de 34 de ani, iar fapta a avut loc în Valu lui Traian. Potrivit IPJ Constanța, la data de 20 ianuarie […]
Doi tineri au intrat în atenția jandarmilor și a celor de la Crimă Organizată după ce s-au apucat în public să își confecționeze un joint, iar buzunarele le aveau doldora cu alte pachețele de „marfă“. […]
O nouă comedie realizată de Octavian Strunilă ajunge în Constanța. Piesa de teatru “Cum se face” este programat în data de 20 ianuarie, de la ora 19.00, la Casa de Cultură din Constanța. Redacția CTnews […]
Be the first to comment