Continuă lucrările de asfaltare în cadrul proiectului „O uniune transfrontalieră în umbra istoriei”.
Primăria Orașului Hârșova continuă lucrările de asfaltare în cadrul proiectului „O uniune transfrontalieră în umbra istoriei”, realizat cu fonduri europene.
Potrivit reprezentanților instituției, proiectul vizează modernizarea mai multor străzi ce leagă Școala Veche de Cetatea Carsium și centrul orașului.
„Este vorba de reconstruirea integrală a covorului asfaltic prin betonare, conform proiectului tehnic, pe Strada 9 Mai – tronsonul cuprins între străzile Crinului și Ana Ipătescu, Strada Cetății și Strada Gheorghe Doja – tronsonul cuprins între străzile Carsium și Dobrogei”, au precizat sursele citate.
În acest sens, locuitorii orașului sunt rugați să evite intrarea cu autovehiculul în zonele de lucru, marcate cu accesul interzis, pe o perioadă de 14 zile.
Continuă lucrările de asfaltare în cadrul proiectului „O uniune transfrontalieră în umbra istoriei”.
Continuă lucrările de asfaltare în cadrul proiectului „O uniune transfrontalieră în umbra istoriei”.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În noaptea de 2 spre 3 decembrie, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Secțiile 2 și 4 Poliție, împreună cu jandarmi din cadrul Grupării Mobile de Jandarmi Tomis Constanța, au derulat activități în cadrul […]
Fregata ,,Regina Maria” a acostat vineri, 2 aprilie, în portul militar Constanța, încheind participarea la misiunile Grupării Navale Permanente a Alianței Nord-Atlantice SNMG-2 (Standing NATO Maritim Group 2), în apele internaționale ale Mării Negre. Potrivit […]
14 noiembrie 2018 este o zi cu o semnificaţie deosebită pentru constănţeni. Se celebrează 140 de ani de la Unirea Dobrogei cu România. Cu această ocazie în instituțiile din subordinea Consiliului Județean Constanța accesul va fi […]
Be the first to comment