Pentru executarea unor lucrări de remediere a unei vane, din localitatea Saligny, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile în cursul zilei de 1 iulie, în intervalul orar 8.30 – 11.30.
În urma acestei lucrări sunt afectați de lipsa furnizării apei potabile toţi consumatorii din localitatea Saligny.
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create abonaților din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp“, au transmis reprezentanții RAJA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii de investigare a criminalității economice din cadrul IPJ Ialomița au întocmit în seara de 22 aprilie, dosare penale unor bărbați din județul Constanța, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de fals în înscrisuri sub semnătură privată […]
Trupa Vunk revine la mare în formula completa, electrică, și va susține joi, 29 iulie, un concert pe plaja Neversea Beach din Constanța. „Pe 29 iulie, începând cu ora 21.00, trupa Vunk îți dă întâlnire […]
Comuna constănțeană Târgușor a cunoscut, în ultimii ani, transformări importante, menite să aducă cele două unități administrative componente, satele Târgușor și Mireasa, la standarde europene de confort și civilizație. Aflat la primul său mandat, primarul […]
Be the first to comment