Potrivit unei Hotărâri a Guvernului adoptate în cursul zilei 6 iulie a.c., prefectul Adrian Nicoalescu a fost demis și înlocuit cu Ioan Albu.
Ioan Albu a deținut până în prezent funcția de director al Direcţiei de Agricultură Constanţa și este fiul lui Gheorghe Albu, fost secretar de stat, ambii fiind foști membri ai PNL. Potrivit CV-ului, Ioan Albu a absolvit Facultăţii de Ştiinţe ale Naturii, specializarea Agricultură, Universitatea „Ovidius“ Constanța.
Ioan Albu este fiul lui Gheorghe Albu, fost secretar de stat, în prezent consilier al senatorului Nicolae Moga. Atât Albu senior, cât şi juniorul susţinut de PSD pentru postul de prefect, au fost membri PNL.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Odată cu încălzirea vremii, creşte şi numărul persoanelor care aleg să-şi petreacă timpul liber în apropierea cursurilor de apă, lacurilor, canalelor şi, nu în ultimul rând, pe litoralul Mării Negre. Ţinând cont de faptul că, […]
Doi bărbați din Constanța au fost reținuți de polițiști din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate (BCCO) Constanța după ce au pus în circulație, în comuna Lumina, mai multe bancnote de euro falsificate. Potrivit […]
Sub egida împlinirii a 100 de ani de la înfăptuirea Unirii Basarabiei cu România, la 27 Martie 1918, Primăria şi Consiliul Local al comunei Cumpăna, judeţul Constanţa, reprezentate legal prin persoana primarului, ec. Mariana Gâju, […]
1 Trackback / Pingback