Intervenție a pompierilor constănțeni în cazul unei persoane înecate în Canalul Dunăre - Marea Neagră. FOTO: SAJ
Salvatorii constănțeni au fost solicitați să intervină luni, 16 ianuarie, în zona Escada din Murfatlar, în cazul unei persoane înecate în Canalul Dunăre – Marea Neagră.
Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dobrogea” al județului Constanța, la fața locului s-a deplasat o autospecială de stingere cu apă și spumă, un echipaj SMURD, dar și elicopterul SMURD.
„Victima, un bărbat în vârstă de 35 ani, a fost recuperată și predată elicopterului SMURD. Acesta se afla în curs de resuscitare, fiind transportat la Spitalul Județean Constanța”, au precizat sursele citate.
Pacientul, aflat încă în stop cardiac, a fost predat, în curs de resuscitare, la Spitalul Județean.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un tânăr în vârstă de 19 ani a fost reținut de polițiștii constănțeni după ce, în urma unei altercații, ar fi lovit cu pumnul în față un adolescent de 15 ani. Potrivit IPJ Constanța, joi […]
Poliţiştii de frontieră din cadrul structurilor teritoriale ale Gărzii de Coastă, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanţa, au efectuat 6 percheziţii domiciliare pe raza județelor Constanţa și Suceava, […]
Doctorul Adrian Bîlbă, directorul Complexului Muzeal de Științe ale Naturii Constanța, explică în video editorialul de astăzi care este motivul pentru care spitalele românești sunt pline de infecții nosocomiale și de ce bolnavii ajung să […]
Be the first to comment