Două persoane în pericol de înec, în Mamaia: FOTO Arhiva
Marea și-a luat din nou tributul. Nesăbuința turiștilor face din nou victime pe litoral într-o zi în care pe plaje este arborat steagul roșu.
Martorii povestesc cum s-a întâmplat tragedia. În ciuda avertismentelor salvamarilor, o familie din București a intrat în apă la Eforie. Valurile puternice ar fi dus la o tragedie pentru doi băieți. Tatăl unuia dintre ei a intrat în mare, i-a salvat, dar a fost el însuși învins de furia valurilor.
Victima a fost scoasă din valuri de turiștii. FOTO Eforieonline
Victima a fost scoasă din valuri de turiștii. FOTO Eforieonline
În week-end-ul care tocmai s-a încheiat două persoane au fost scoase în ultimul moment din apă în stațiunea Mamaia.
Echipaje medicale au sosit imediat pe plaja din Eforie Nord. Au găsit doi adulți care fuseseră scoși din apă de turiști. Una dintre victime, bărbatul de 43 ani din București, nu a mai putut fi salvată.
Acesta este al 8-lea caz de înec din sezonul 2018 pe litoral și a doua persoană care a decedat la malul mării.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pentru remedierea unei avarii survenite astăzi, 8 iunie 2017, pe stradă Ion Lahovari, din municipiul Constanța, RAJA Constanța va sista furnizarea de apa potabilă în intervalul orar 12,00-16,00. Sunt afectați consumatorii de pe străzile Ion […]
Ședință de îndată a Consiliului Local Constanța în data de 2 octombrie, a ora 12.00, cu două proiecte pe ordinea de zi. Unul este legat de rectificarea bugetară, iar celălalt de costurile cu încălzirea. Pe […]
Traficul rutier a fost blocat, miercuri dimineață, pe strada Ion Lahovari din municipiul Constanța din cauza unei avarii apărute pe o conductă de alimentare cu apă a RAJA SA. Astfel, pentru executarea lucrărilor de remediere […]
Be the first to comment