![incendiu pompieri isu](https://i0.wp.com/www.ctnews.ro/wp-content/uploads/2019/01/incendiu.jpg?resize=678%2C381&ssl=1)
În cursul nopții de 8 spre 9 ianuarie, pompierii constănțeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea a incendii.
Prima alarmă s-a dat în satul Dunăreni, pe strada Lalelelor, acolo unde a luat foc o locuință. La fața locului au intervenit pompierii ISU Dobrogea de la Detașament Cernavodă cu trei autospeciale. Când au ajuns aceștia la fața locului, incendiul se manifesta generalizat. Până la stingerea incendiului casa a ars în proporție de 70 %.
A doua solicitare a fost făcută în jurul orei 3.00, în localitatea Lazu, fiind vorba de un incendiu izbucnit la o bucătărie de vară dintr-o gospodărie. La fața locului au intervenit 8 pompieri cu 2 autospeciale de stingere.
Știre în curs de actualizare
UPDATE:
Potrivit reprezentanților ISU Dobrogea, în urma incendiului din localitatea Lazu a ars aparatura electronică, mobilier, scule electrice și căpriori acoperiș. S-a stabilit ca și cauza probabilă a producerii incendiului, unscurtcircuit de la un aparat electric lăsat sub tensiune. Incendiul a fost lichidat după aproximativ o oră și 40 min
Be the first to comment