Fuego și Irina Loghin vor cânta, pe 1 octombrie, pentru seniorii orașului. FOTO: afiș eveniment, Primăria Constanța
Primăria Municipiului Constanța sărbătorește și anul acesta Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice.
Fuego și Irina Loghin vor veni la Constanța pentru a oferi clipe de neuitat părinților și bunicilor noștri.
Spectacolul va avea loc sâmbătă, 1 octombrie, începând cu ora 14.00 la Casa de Cultură a Sindicatelor.
Intrarea este liberă, iar accesul în sală se face până la ora 13.45, în limita locurilor disponibile.
Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice este sărbătorită în fiecare an, în data de 1 octombrie, potrivit hotărârii Organizației Națiunilor Unite din februarie 1991.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Relațiile bilaterale dintre Forțele Navale Române și Forțelor Navale ale Marii Britanii vor fi consolidate în timpul unor activități comune, planificate în perioada 25-27 aprilie, cu prilejul vizitei distrugătorului britanic HMS Daring (D-32) în România. […]
O avarie de amploare a lăsat fără apă potabilă la robinete locuitorii unui întreg cartier. Pentru executarea unor lucrări de înlocuire a unui segement din conducta de alimentare cu apă, de la intersecția străzilor Gheorghe Marinescu […]
Complexul Muzeal de Științe ale Naturii Constanța este partener în cadrul unui proiect aparte, derulat în mai multe orașe din țară: Baia Mare, Bârlad, Galați, Constanța, București, Craiova, cât și la Muzeul de Etnografie al […]
Be the first to comment