O explozie puternică a avut loc pe 12 ianuarie, la orele prânzului, într-o casă de pe strada Ion Neculce din Constanța, la numărul 8.
Pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru a limita pagubele produse de deflagrație. Totodată, paramedicii de la SMURD au venit imediat pentru a ajuta o femeie care locuia la adresa indicată.
În urma exploziei, casa a fost grav afectată. Pompierii militari spun că locuința stă să cadă, iar o mașină parcată în apropiere a fost afectată de cărămizile care au zburat din pereți.
Forțele de intervenție au scos 3 alte butelii din casă. Victima a suferit un atac de panică. Ea urmează să fie transportată la Spitalul de Urgență Constanța pentru investigații suplimentare.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
O zi de 1 Mai atipică pentru litoralul românesc. Jurnaliștii Constanța NEWS au luat la pas litoralul de la sud la nord pentru a documenta ceea ce nu s-a mai întâmplat niciodată în istoria turismului […]
Peste 150 de jandarmi din cadrul Grupării Mobile Constanţa vor asigura măsurile de ordine publică şi siguranţa spectatorilor ce vor fi prezenţi la meciul de fotbal dintre echipele FC Viitorul şi CFR Cluj, din cadrul […]
CT BUS anunță publicul călător că în perioada 14 – 17 septembrie, în intervalul orar 21.00 – 06.00, autobuzele liniei 5-40 vor circula pe traseu deviat. Astfel: marți, 14 septembrie, și joi, 16 septembrie, mijloacele […]
Be the first to comment