Primăria Municipiului Mangalia a demarat, recent, o amplă campanie de igienizare a străzilor și spațiilor verzi atât din oraș, cât și din stațiunile din sudul litoralului. Pentru a întâmpina primii turiști în condiții optime, în prezent, se intervine cu lucrări de curățenie executate de firma Polaris M Holding, în toate cele șase stațiuni ale Mangaliei.
Acțiunile pe domeniul public vizează igienizarea arterelor principale și secundare din stațiuni, înfrumusețarea spațiilor verzi, dar și curățarea tuturor rigolelor, precum și toaletarea arborilor și plantarea de flori. S-a intervenit pe cordonul Sturn-Venus cu lucrări de igienizare a rigolelor, ele fiind răzuite, curățate de resturi vegetale, pământ și praf și spălate corespunzător. În același timp, s-au pregătit spațiile pentru flori și s-a mobilizat terenul pentru trandafiri, s-a cosit iarba și toaletat toți copacii din stațiuni. În paralel cu aceste lucrări de igienizare, se intervine, în același mod și la nivelul orașului.
Chioșcurile fără autorizație sunt ridicate. FOTO Primăria Mangalia
Angajații Polaris trag tare pentru a termina curățenia în stațiunile din sudul litoralului, FOTO Primăria Mangalia
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În perioada 2-4 martie, pompierii militari din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dobrogea“ al județului Constanța au executat 130 misiuni, cele mai multe dintre ele – 112, fiind pentru acordarea primului ajutor și transportarea […]
Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Ovidiu au reușit victorii importante și frumoase la competițiile din ultima perioadă. Este vorba de Campionatul Național de lupte pentru juniori și Turneul de Mini Rugby AMRB din capitală. La […]
Mai multe cupluri din Ovidiu au reușit performanța de a împlini 50 de ani de căsătorie. Poveștile de dragoste și de viață au fost recompensate de către primarul localității, George Scupra. În cursul zilei de […]
Be the first to comment