Din cauza unor avarii apărute luni, 19 septembrie, în rețeaua de transport amplasată pe strada București, respectiv bulevardul Aurel Vlaicu din Constanța, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum în zona Casa de Cultură, respectiv în zonele Km 4-5 și Poarta 6.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariilor.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Solicitările de sânge și componente sanguine ale spitalelor din județ și din București sunt în creștere, dar numărul donatorilor se menține în această perioadă la un nivel insuficient, comparativ cu cererile. Pacienți cu boli grave, […]
Primarul localității Agigea, Maricel Cîrjaliu, și secretarul comunei, Ancuța Calust, au fost trimiși în judecată de procurorii DNA pentru abuz în serviciu, respectiv, complicitate la abuz în serviciu, ambele în formă continuată. Potrivit rechizitoriului întocmit […]
Programul de vizitare la Acvariu, Delfinariu, Microrezervație, Planetariu și Expoziția de Păsări Exotice s-a modificat începând cu 1 octombrie. Odată cu el, au scăzut și tarifele de intrare. Luni – Duminică între orele 09:00 – […]
Be the first to comment