Gheorghe Moldovan, primarul comunei Albești. FOTO Adrian Boioglu
Primarul comunei Albești, Gheorghe Moldovan, a fost invitatul jurnalistului Adrian Boioglu la CTnews TV.
Gheorghe Moldovan a făcut o trecere în revistă a proiectelor deja finalizate. Printre acestea se află investiții în asfaltare, în modernizarea rețelei de apă potabilă și achiziționarea unei mașini pentru strângerea gunoiului.
De asemenea, primarul din Albești a amintit și de lucrările care au loc în comună, acestea fiind modernizarea grădiniței cu program prelungit din Cotu Văii și a căminelor culturale din Vârtop și Cotu Văii.
Gheorghe Moldovan are în plan mai multe investiții. Cele mai importante sunt realizarea de canalizare, înființarea unei rețele de gaze naturale, a unui dispensar și locuri de joacă pentru copii.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primăria Constanța a semnat contractul pentru proiectarea și execuția CET, iar noua centrală termoelectrică vine în completarea proiectului de reabilitare și modernizare a rețelei de transport și distribuție a agentului termic. Proiectul „Sursă de producție […]
Regia Autonomă de Transport în Comun din Constanța a anunțat că prelungește programul autobuzelor care merg către Piața Ovidiu în noaptea de Revelion, pentru a veni în întâmpinarea celor care vor să meargă la marea […]
Măsura cea mai eficientă pentru recuperarea debitelor de la abonaţii rău-platnici este debranşarea de la sistemul de alimentare cu apă potabilă. În urma primirii avizelor de debranșare, majoritatea datornicilor, în doar câteva zile, îşi achită […]
Be the first to comment