IPS Teodosie ofera cadouri pentru copiii cu problemenevoiași. FOTO Mihai Sima / Arhivă
Miercuri, 6 septembrie, la ora 12.00, parohia „Sfântul Dumitru” din Constanța organizează o activitate caritabilă prin care fiecare dintre cei 30 de copii de la Centrul de Primire a Copilului în Regim de Urgență și este situat în Constanța, pe strada Aluniș, nr. 4 (Cartier Coiciu) va primi rechizite și câte o pereche nouă de încălțăminte, cu prilejul începutului anului școlar. De asemenea, cu ajutorul clubului „Amicii” va fi organizată, pentru cei mici, și o petrecere tematică pentru întâmpinarea noului an școlar.
Cu sprijinul credincioșilor, parohia „Sfântul Dumitru” va oferi cele necesare petrecerii: tortul, sucurile și cadourile pentru copii.
Despre eveniment, părintele Ilie Petre, parohul bisericii, ne-a mărturisit:
„Activitatea vestește începutul anului școlar ca, în felul acesta, copiii să se bucure, să simtă că sunt prețuiți, că avem grijă de ei și că nu-i uităm niciodată.”
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
O femeie a fost agresată astăzi pe strada Stejarului din Ovidiu. Potrivit IPJ Constanța, la data de 16 iulie, în jurul orei 08.45, polițiști din cadrul Poliției Orașului Ovidiu au fost sesizați cu privire la […]
Peste 1000 de vârstnici singuri, izolați sau cu o situație materială precară din București, Constanța, Brăila, Pitești și Ploiești vor primi de Sărbători cadouri și tichete sociale, dar și vizite ale voluntarilor care le vor […]
Câteva sute de persoane au protestat în Constanţa și marți, 30 martie, pentru a treia seară consecutiv, împotriva restricțiilor impuse în contextul pandemiei COVID-19. Protestatari s-au adunat din nou în fața Prefecturii Constanţa, fără să […]
Be the first to comment