Polițiștul care a găsit copilul dispărut. FOTO IPJ Constanța
Un copil de 6 ani din Cuza Vodă a fost găsit de un polițist la scurt timp de la dispariție.
“Un copil de 6 ani din comuna Cuza Vodă dispare! Polițiștii pleacă urgent, în număr mare, în căutarea minorului…. și îl găsesc! Nu foarte departe de casă, nevătămat! Cel mai probabil s-a aventurat în joacă, prin prisma imaginației de copil. Mădălin este cel care l-a găsit și îl felicităm pentru asta! Cât despre părinți, au fost sancționați de două ori. O dată prin șocul de a nu-și găsi copilul, iar a doua oară de colegii noștri când au adus copilul acasă. Nesupravegherea se sancționează! Nu dorim nimănui asta, dar un copil vine cu multe responsabilități” – IPJ Constanța.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Nu scăpăm de ger pentru următoarea săptămână. Meteorologii au anunțat un Cod Galben de ger până pe 25 ianuarie. Valul de frig a cuprins aproape toată țara. Doar vestul României scapă neatins de temperaturile extreme. […]
În județul Constanța s-au înregistrat în cursul zilei de sâmbătă, 13 iunie, averse torențiale care au condus la acumularea unor cantități însemnate de apă pe unele străzi, depășind în anumite zone debitele de preluare ale […]
Dacă luminițele din centrul orașului Medgidia, patinoarul și concertele de sărbători nu erau de ajuns, administrația locală din Medgidia a mai venit cu o idee menită să îi bucure pe cei mai mici dintre locuitorii […]
Be the first to comment