Container pentru deșeuri voluminoase. FOTO: Primăria Constanța
Săptămâna aceasta, constănțenii care locuiesc în cartierul Km 4-5 pot depune deșeurile voluminoase de care nu mai au nevoie – mobilier, canapele, saltele, uși, obiecte de uz sanitar, mochete, calorifere etc – în containerul special amplasat pe strada Theodor D. Speranția, bloc 40. Bena este amplasată lângă platformele pentru colectarea deșeurilor menajere.
Graficul de colectare a deșeurilor voluminoase poate fi consultat pe site-ul Primăriei Municipiului Constanța, la secțiunea „Mediu”.
De asemenea, constănțenii pot duce permanent deșeurile voluminoase la centrul de colectare situat pe bulevardul Aurel Vlaicu, nr.290 A.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Avansează lucrările la stadionul orașului Cernavodă, în ritm alert. Muncitorii au ajuns la momentul construcției tribunei, unul dintre cele mai importante repere ale întregului proiect. Inginerul Marius Pelin explică: “Lucrarea cea mai importantă din tot […]
Regia Autonomă de Transport în Comun Constanța anunță beneficiarii H.C.L. nr. 302/29.09.2017, modificată prin H.C.L. nr. 286/31.07.2018 (pensionarii cu pensii de până la 1.600 de lei inclusiv, persoane în vârstă de peste 60 de ani […]
Pentru remedierea avariei survenite în cursul zilei de 9 octombrie 2019, pe conducta de alimentare cu apă, de pe strada Mihai Eminescu, din localitatea 23 August, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei […]
Be the first to comment