Reprezentanții RADET Constanța au anunțat că a în urma unei avarii înregistrate de CET Palas pe reteaua care alimentează cu energie termică primară punctele termice nr. 120, 121, 122, 123, 138, 139, 140, 142, 145, 146, 147. Drept urmare, în lipsa energiei termice, s-au oprit instalațiile RADET care asigură distribuția energiei termice în perimetrul str. Soveja, str. Adamclisi, b-dul Tomis, str. Heracleea, str. Capidava, str. Adamclisi, str. Suceava, str. Aleea Heracleea, str. Fat Frumos, str. Argesului, Bd. Alex Lapusneanu, str. Cismelei, aleea Viitorului, aleea Nufarului, Bd Aurel Vlaicu, al Caprioarei, str Margaritarelor, str. Dispensarului.
Până la remedierea avariei de către Electrocentrale Constanta SA (CET Palas) nu se pot asigura consumatorilor serviciile de termoficare.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
A devenit deja o tradiţie ca Ziua Comunei Peştera, numită „Sărbătoarea florii de salcâm“, să aibă loc în luna mai. Din respect şi consideraţie pentru dumneavoastră, şi în acest an, pe data de 21 MAI, […]
Primăria Municipiului Constanța este pregătită să intervină pentru a preveni depunerea poleiului. Sărărițele Polaris au fost poziționate în mai multe zone din oraș încă de la primele ore ale dimineții pentru a împrăștia material antiderapant […]
În municipiul Constanța se execută în prezent lucrări de modernizare și dezvoltare a sistemelor de alimentare cu apă potabilă și de colectare și tratare a apei uzate. Potrivit RAJA SA, acestea sunt desfășurate de către […]
Be the first to comment