Din cauza unei avarii apărută în rețeaua de transport de pe bulevardul Aurel Vlaicu nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum și a încălzirii în zona Km 4-5.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum și a încălzirii în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un bărbat de 24 de ani este acuzat că a violat o minoră de 13 ani, iar fata a rămas însărcinată. Potrivit IPJ Constanța, la data de 16 aprilie, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Medgidia […]
A sosit momentul așteptat cu nerăbdare de către participanții înscriși la concursul de pictură și desen „Apa este viață!”, de anunțare a câștigătorilor. Întreaga lume sărbătorește marți, 22 martie, Ziua Mondială a Apei, o zi […]
Săptămâna aceasta, până pe 30 aprilie, benele Polaris M Holding destinate colectării deșeurilor voluminoase de la populație au fost amplasate în Palazu Mare și în Tomis Plus: strada Dumbrăveni și strada Krakovia. Benele sunt amplasate […]
Be the first to comment