Comuna Cumpăna este gazda Campionatului Național de juniori IV la handbal, faza pe euroregiune. Evenimentul este organizat de Federația Română de Handbal în parteneriat cu Primăria Comunei Cumpăna și Clubul Sportiv „Victoria” Cumpăna în perioada 31 martie – 2 aprilie.
Participă 15 formații, împărțite în patru grupe, iar meciurile se vor desfășura în două locații:
Sala de sport a Liceului Tehnologic „Nicolae Dumitrescu”, grupele A și B;
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Departamentul pentru Situații de Urgență a emis, joi, 22 octombrie, ordinul care prevede carantinarea localității Fântânele, pentru următoarele 14 zile. Măsura a fost luată ca urmare a depășirii ratei de incidență cumulată, peste pragul de […]
Clubul Pensionarilor Medgidia cu sprijinul Primăriei și Consiliului Local Medgidia, organizează în perioada 24 – 26 octombrie 2016, evenimentul intitulat ”Zilele Pensionarului”. Acesta reprezintă un bun prilej pentru municipalitatea locală de a dovedi respectul și […]
Vineri, 12 august, de la ora 9.00, IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, se va întâlni, la Penitenciarul Poarta Albă, cu aproximativ 100 de persoane private de libertate (în majoritate tineri), pentru un dialog duhovnicesc în postul […]
Be the first to comment