Electrocentrale Constanţa SA (CET Palas) a comunicat în dimineața de 12 aprilie că înregistrează o avarie pe reţeaua care alimentează cu energie termică primară punctele termice nr. 134 si 135.
În lipsa energiei termice, s-au oprit instalaţiile RADET ce asigură distribuţia energiei termice în perimetrul strazilor: B-dul I.C. Bratianu, str. Topolog, str. Corbului, str. Bravilor, str. I.L. Caragiale.
Până la remedierea avariei de către Electrocentrale Constanta S.A. (CET Palas) nu se pot asigura consumatorilor serviciile de termoficare.
Pentru relaţii suplimentare, abonații afectați pot apela numărul de telefon 0241.585300 de la Dispeceratul Electrocentrale Constanta SA (CET Palas).
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Regia Autonomă de Transport în Comun Constanța anunță publicul călător că, începând de vineri, 15.09.2017, numărul de telefon dedicat achiziționării biletelor prin SMS este 7475. Această opțiune este disponibilă tuturor clienților rețelelor Vodafone, Orange, Telekom […]
Echipele de control din cadrul Inspecției de Prevenire a Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dobrogea“ al județului Constanța au executat, începând de joi, 10 martie, acțiuni de verificare și control la 21 stații de alimentare […]
Polițiștii au fost solicitați să intervină în cursul nopții de 15/16 martie, pentru aplanarea unui scandal pe strada Sălciilor din municipiul Constanța . Ei au stabilit că un bărbat de 38 de ani a intrat […]
Be the first to comment