Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, de la intersecția străzilor Al. Lăpuşneanu şi Crişului din Eforie Nord, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile în cursul zilei de 24 iunie, în intervalul orar 12.30 – 16.30.
Sunt afectați de lipsa apei consumatorii din Eforie Nord de pe partea dreaptă a localităţi, cu sensul de mers către Eforie Sud.
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create abonaților din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp“, au transmis reprezentanții RAJA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Partidul Mișcarea Populară Constanța continuă campania pentru desemnarea candidaților la alegerile locale din acest an. A venit rândul localității Costinești. Candidatul pentru funcția de primar al comunei Costinești este Jeanu Dumitru Dorin, acesta fiind consilier […]
Prefectul județului Constanța, Silviu Iulian Coșa, este invitatul jurnalistului Adrian Boioglu la CTnews TV. Silviu Iulian Coșa a vorbit despre rolul prefectului în protestele fermierilor și transportatorilor, despre incidentul cu polițistul care a îndreptat arma […]
De luni, CT BUS îi așteaptă pe copilași să circule gratuit către unitățile de învățământ, la bordul autobuzelor școlare, dezinfectate și pregătite pentru ei. Cursele pleacă în fiecare zi, la ora 07.15 din stațiile Gară, […]
Be the first to comment