O avarie s-a înregistrat vineri, 16 septembrie, pe conducta de alimentare cu apă de pe bulevardul Aurel Vlaicu din municipiul Constanța. Pentru remedierea acesteia, echipele RAJA sunt nevoite să reducă presiunea apei pe instalație, până la ora 15.00.
Astfel, se furnizează apă cu presiune scăzută consumatorilor din cartierele Viile Noi, KM 4-5, KM 5, CET și Anda, la etajele superioare ale imobilelor înregistrându-se lipsa totală a acesteia.
„Ne cerem scuze pentru disconfortul creat abonaților din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție deplasate la fața locului vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în parametrii optimi, în cel mai scurt timp”, au transmis reprezentanții societății.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un bărbat din Năvodari a fost arestat preventiv, pentru trafic de droguri, după ce polițiștii au găsit la domiciliul acestuia patru kilograme de cannabis și alte 500 de doze cu substanțe psihoactive. Potrivit DIICOT, la […]
Polițiștii constănțeni au prins o femeie din Galați care a furat peste 20.000 de lei de la doi bătrâni din municipiul Constanța, după ce a intrat în locuințele acestora pretinzând că reprezintă un supermarket și […]
Cel mai recent spectacol al lui Dan Badea ajunge în această lună în Constanța. Show de stand-up comedy “Rău vegan” este programat în data de 28 noiembrie, ora 20:00 la Centrul Multifuncțional pentru Tineret “Jean Constantin”. […]
Be the first to comment