Serviciul Public de Impozite și Taxe Constanța aduce în atenția contribuabililor că pot verifica existenţa autorizaţiei de circulaţie după numărul de înmatriculare al autovehiculului pe site-ul www.spit-ct.ro, secțiunea Servicii online – Verifică document emis – Autorizații de circulație.
Verificarea se face după numărul de înmatriculare al autovehiculului, pentru care se verifică dacă, în momentul prezent există o autorizaţie de circulaţie valabilă. Se recomandă introducerea numărului de înmatriculare exact aşa cum a fost introdus la achitarea taxei.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Constanța spun că, în cazul fetiței găsite decedată în orașul Cernavodă, familia acesteia se afla în atenția instituției din data de 15 ianuarie 2020, când Telefonul […]
Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Constanța a aprobat, luni, 8 februarie, modificarea scenariilor de funcționare în 34 de unități de învățământ din județ, 27 dintre acestea trecând la Scenariul 1. Astfel, potrivit reprezentanților Prefecturii […]
Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Dobrogea au fost solicitați în urmă cu câteva momente să intervină în Vama Veche pentru a lichida un incendiu izbucnit la o casă. Până la acest moment […]
Be the first to comment