Autobuzele liniei 14 circulă, astăzi, pe traseu deviat. FOTO CT BUS
Autobuzele liniilor 44 și 51 vor circula deviat, pe sensul către Casa de Cultură, începând de luni, 01 martie, în urma lucrărilor de resistematizare a circulației rutiere.
Astfel, potrivit CT BUS, autobuzele liniilor 44 și 51 vor circula pe următorul traseu: strada Mihai Viteazu – strada Constantin Brătescu – strada I.G. Duca. Totodată, autobuzele aparținând celor două trasee nu vor mai opri în stația „Școala 13”, amplasată pe strada Mihai Viteazu, ci vor opri în stația de pe str. I.G. Duca.
„Devierea survine din cauza lucrărilor de resistematizare a circulației rutiere desfășurate de Primăria Municipiului Constanța pe strada Țepeș Vodă”, au explicat reprezentanții CT BUS.
Autobuzele liniilor 44 și 51 vor circula, de mâine, pe un traseu deviat
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
La Primăria Municipiul Medgidia a avut loc joi, 28 ianuarie, ședința ordinară a Consiliului Local Municipal Medgidia, care a avut pe ordinea de zi 11 proiecte de hotărâre, toate întrunind numărul necesar de voturi pentru […]
Pentru înlocuirea unui tronson de 6 metri, din conducta principală de alimentare cu apă, cu diametrul de 500 mm, dar și pentru înlocuirea unei vane pe instalația de furnizare a apei, de pe strada Vasile […]
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a decis, miercuri, încadrarea localității Negru Vodă în rata de incidență cuprinsă între 1,5 și 3 la mia de locuitori, astfel că purtarea măștii de protecție devine obligatorie în […]
Be the first to comment