Pentru realizarea operațiunilor de spălare și dezinfectare a rezervoarelor de înmagazinare apă potabilă de la nivelul stațiilor de pompare Chirnogeni și Ciocârlia, în ziua de 5 aprilie 2017, în intervalul orar 8,00-12,00, se va sista furnizarea de apă potabilă.
Vor fi afectați consumatorii din localitațile Chirnogeni, Ciocârlia de Sus și Ciocârlia de Jos.
“Ne cerem scuze față de abonații care vor suferi de lipsa apei potabile și îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor de igienizare și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp.
Totodată, rugăm toţi consumatorii afectaţi de această oprire să-şi asigure rezerva minimă de apă pentru consum şi uz casnic pe perioada întreruperii furnizării apei”, au transmis reprezentanții SC RAJA SA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
S.C. RAJA S.A. aduce la cunoştinţa tuturor abonaţilor că luni și marți, 23 și 24 ianuarie 2017, dispeceratul, echipele de intervenţie, dar şi reprezentanţii societăţii care asigură buna desfăşurare a proceselor de alimentare cu apă […]
În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de vreme rea – ploi, ninsori și intensificări ale vântului, ce pot depăși 60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea problemelor ce pot apărea în funcționarea […]
Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale „Amiral Ion Murgescu” din Constanța anunță că până pe 7 iunie, se desfășoară înscrierile pentru maiștri militari de marină. Cei interesați au la dispoziție două modalități de […]
Be the first to comment