Elicopter SMURD pe heliport Spitalul Județean Constanța - SCJU cu un pacient
Din primele informații se pare că este vorba de un impact între un TIR, o autoutilitară și un autoturism, rezultând mai multe victime.
Știre în curs de actualizare
UPDATE:
Potrivit reprezentanților IPJ Constanța, la data de 20 iulie, ora 10.10, un tânăr, de 26 de ani, din localitatea Mereni, a condus un autoturism marca Opel, pe DN 38, în afara localității Moviliţa, dinspre Moviliţa către Techirghiol. Ajungând la km 7+200m, din cauza neatenţiei în conducere, a intrat în coliziune faţă spate cu autoturismul marca Ford, care se deplasa pe același sens de mers, acesta fiind proiectat în autoutilitara marca Scania, care tracta o semiremorca, condusă de un bărbat de 49 de ani.
A rezultat vătămarea corporală uşoară a conducătorului din auto marca opel, precum și a 3 pasageri care se aflau în autoturismul Ford.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
După achiziționarea noilor modele de coșuri de gunoi stradale potrivite pentru zonele de promenadă și zonele intens circulate, Primăria Constanța a început înlocuirea celor existente. Coșurile de gunoi vechi, cele mai multe dintre ele având […]
Primăria Municipiului Medgidia anunță desfășurarea celei de-a șasea etape a campaniei de dezinsecție, care va avea loc în perioada 15-17 iulie 2024. Aceasta vizează combaterea dăunătorilor, ectoparaziților (căpușe, purici, păduchi) și insectelor vectoare și de […]
Moș Crăciun a reușit aseară să aducă zâmbetul pe chipurile copiilor afectați de incendiul devastator din KM 4-5. Încărcat cu daruri, moșul cel bun a poposit la Pavilionul Expozițional unde copiii îl așteptau nerăbdători. Și […]
Be the first to comment