Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diamentrul de 600 mm, din zona Pepiniera Silvică din orașul Năvodari, RAJA SA a fost nevoită să reducă presiunea furnizării apei potabile, pentru a executa lucrarea în siguranță, în cursul zilei de 29 octombrie, în intervalul orar 13,00 – 17,00.
În acest timp, abonaţii din localitățile Lumina și Năvodari, dar și cei din zona Industrială și Peninsulă Năvodari vor avea apă cu presiuni scăzute la robinete.
“Ne cerem scuze faţă de consumatorii afectaţi de aceste lucrări şi îi asigurăm că, RAJA SA Constanţa va face tot ce este necesar pentru finalizarea acestor intervenţii şi reluarea furnizării apei potabile la parametri optimi într-un timp cât mai scurt”, au transmis reprezentanții RAJA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un constănțean este cercetat de polițiști după ce a vândut cocaină în lunile aprilie și mai. Potrivit IPJ Constanța, polițiști Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Constanța, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor […]
Polițiștii au făcut percheziții la persoanele care au provocat scandalul de la Eforie, iar doi bărbați au fost reținuți. Potrivit IPJ Constanța, la data de 1 iulie, polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, sub […]
Abonații RADET din mai multe cartiere din municipiul Constanța au rămas în frig și fără apă caldă în urma unei avarii pe rețeaua de distribuție a Regiei. Reprezentanții RADET au anunțat că, în urmare a […]
Be the first to comment