Florin Chelaru, primarul din Năvodari, a anunțat introducerea rețelelor de cabluri în subteran

Florin Chelaru. FOTO Facebook Florin Chelaru

Primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru, a anunțat că rețelele de cabluri vor fi introduse în subteran.

El a avut marți, 15 iulie, o întâlnire cu operatorii și companiile care dețin infrastructuri de cabluri în orașul Năvodari.

„Fie că vorbim de rețele electrice, internet, TV sau telefonie, cablurile care acum atârnă pe stâlpi trebuie îngropate în subteran.

Am stabilit ca în paralel cu lucrările de modernizare a trotuarelor din Năvodari, aceste companii să introducă rețelele în subteran.

Rețele Electrice a început deja un astfel de proiect în Năvodari, iar acum ne vom coordona și cu ceilalți operatori.

În primă fază vom aborda zonele pietonale intens circulate și ne vom extinde apoi spre cartiere”, a spus Florin Chelaru.

Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.

Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.

Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.

Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*