În perioada 1 – 26 octombrie, polițiștii locali au acționat cu preponderență în toate parcurile constănțene – Casa de Cultură, Gară, Far, Tăbăcărie, Tomis 2, Poarta 6, Viitorului, Oleg Danovski, dar și în zonele adiacente centrelor comerciale și cartierelor de blocuri și case.
Acțiunea a urmărit respectarea H.C.L 184/2013 privind îmbunătățirea activităților de gospodărire, protecția mediului, întreținere și înfrumusețare.
Cu această ocazie, Polițiștii locali au aplicat 31 sancțiuni contravenționale în valoare 9400 lei pentru aruncarea de hârtii, ambalaje, resturi de țigări, coji de semințe, resturi alimentare ori nealimentare și 6 sancțiuni contravenționale pentru răscolirea gunoiului în valoare de 2.200 lei. Valoarea totală a amenzilor este 11.600 lei.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Centrul Multifuncțional Educativ pentru Tineret „Jean Constantin” găzduiește joi, 20 ianuarie, avanpremiera filmului european Nuevo orden/Noua ordine (2D). De la ora 20.00, lungmetrajul lui Michel Franco, „un avertisment pentru țara sa și pentru lume”, cum […]
Criza refugiaților i-a determinat pe constănțeni să se mobilizeze într-un timp record. duminică, 27 februarie, în doar câteva ore, au fost donate la punctul de colectare de la Pavilionul Expozițional din Constanța mii de produse […]
Consiliul Județean Constanța s-a reunit joi, 17 decembrie, în ultima ședință ordinară din acest an, pe ordinea de zi figurând 27 de proiecte de hotărâre. Cele mai importante proiecte de pe ordinea de zi au […]
Be the first to comment