Din cauza unei avarii apărută joi, 17 februarie, în rețeaua de transport amplasată pe bulevardul 1 Decembrie 1918, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum și a încălzirii în zona ICIL.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum și a încălzirii în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pompierii militari au intervenit în seara zilei de miercuri, 19 octombrie, în sprijinul victimelor unui accident rutier petrecut în zona Hanul Piraților, în care a fost implicat un singur autoturism care s-a răsturnat. Potrivit Inspectoratului […]
Teatrul de Stat Constanța prezintă vineri, 3 septembrie, de la ora 20.00, spectacolul „Povestiri culese” după Donald Margulies, cu Maia Morgenstern și Cătălina Mihai, actrița constănțeană laureată a premiului Gopo pentru Tânără speranță și nominalizată […]
Zile fierbinți, de competiție, pentru juniorii halterofili de la Ovidiu. Micii sportivi de la Clubul Sportiv din oraș participă, la final de august și început de septembrie la cea mai importantă competiție națională. Aradul găzduiește, […]
Be the first to comment