Viteza de deplasare pe bulevardul Tomis, tronsonul cuprins între strada Alexandru Sahia și „En Provence" este de 70 km/h. FOTO Primăria Constanța
Primăria Constanța a anunțat că în scopul prevenirii accidentelor rutiere și fluidizării traficului rutier, limita de viteză admisă pe bulevardul Tomis, tronsonul cuprins între strada Alexandru Sahia și „En Provence” va fi de 70 km/h.
Creșterea vitezei de deplasare pe acest tronson de drum intens circulat a fost avizată de Serviciul Rutier din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție, la cererea Primăriei Constanța, în urma solicitărilor venite din partea cetățenilor.
Pe tronsonul cuprins între strada Alexandru Sahia și bulevardul Aurel Vlaicu, viteza de deplasare va fi de 50 km/h.
Creșterea vitezei de circulație la 70 km/h pe tronsonul cuprins între strada Alexandru Sahia și „En Provence” va contribui la fluidizarea traficului și la reducerea timpilor de condus pentru șoferi.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Poliţiştii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Vama Veche împreună cu inspectori din cadrul ANAF/ Direcția Regională Constanța au descoperit un automarfar încărcat cu pungi biodegradabile, în valoare totală de peste 200.000 […]
45 de persoane au rămas blocate în această seară în roata panoramică de la Târgul de Crăciun din Constanța, iar pompierii au intervenit. În roata panoramică se aflau 16 adulți și 29 de copii atunci […]
Medgidia a ajuns la capătul răbdării, iar oamenii în frunte cu Primarul au luat calea Constanței pe 5 noiembrie ca să ajungă la discuții cu Prefectul. Oamenii vor referendum pentru dizolvarea Consiliului Local. “Au […]
Be the first to comment