![Diferența de cântar la Kaufland Constanța Diferența de cântar la Kaufland Constanța](https://i0.wp.com/www.ctnews.ro/wp-content/uploads/2015/12/cantar.jpg?resize=678%2C381&ssl=1)
Un video postat pe Internet dezvăluie o practică demnă de un control sever al celor de la Protecția Consumatorilor. Cântarele dintr-un magazin Kaufland din Constanța arată greutăți diferite pentru același produs, iar plăcuțele publicitare montate pe ele par să distorsioneze și mai mult realitatea.
Clientul a folosit o lămâie pentru a demonstra problemele. Fructul a fost cântărit de mai multe ori, cu și fără plăcuța promoțională plasată pe tava cântarului. Clipul arată o diferență de aproape 130 grame. În funcție de produsul cântărit, aceste 130 grame se pot transforma chiar și câteva zeci de lei.
Știm că imaginile nu sunt relevante într-o anchetă și este posibil ca reprezentanții Kaufland să aibă o explicație. Am încercat să o obținem, dar formularul de Contact de pe site-ul companiei nu funcționează, iar pe Facebook nu au adăugat opțiunea de mesaj privat.
Be the first to comment