![](https://i0.wp.com/www.ctnews.ro/wp-content/uploads/2022/10/New-Phototastic-Collage-1.jpg?resize=678%2C381&ssl=1)
Polițiștii Serviciului pentru Imigrări al județului Constanța, în cooperare cu polițiști ai Serviciului de Investigații Criminale – Compartimentul Urmăriri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Constanța, au depistat vineri, 7 octombrie, în municipiul Constanța, un bărbat, de 40 de ani, cetățean turc, cu reședința în municipiul Constanța, față de care autoritățile judiciare din Turcia, au cerut arestarea provizorie, în vederea extrădării.
Bărbatul a fost condamnat la o pedeapsă privativă de libertate de 16 ani și șase luni de închisoare, pentru săvârșirea infracțiunilor tâlhărie calificată, de lipsire de liberate în mod ilegal, amenințare și înșelăciune. Acesta a intrat legal în România, în scop de muncă și beneficia de drept de ședere.
A fost predat polițiștilor din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Constanța, în vederea continuării demersurilor în favoarea autorităților din Turcia.
Be the first to comment