Un tânăr a fost prins după ce a spart o mașină parcată în Constanța și a furat un portofel

Polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța – Serviciul Municipal de Investigații Criminale au identificat, în cursul zilei de astăzi, 7 ianuarie,  un bărbat, de 23 de ani, bănuit că ar fi comis mai multe infracțiuni, în municipiul Constanța.

Potrivit IPJ Constanța, astăzi, în jurul orei 6.40, polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța au fost sesizați, de către un bărbat, cu privire la faptul că persoane necunoscute ar fi provocat distrugeri autoturismului său, care se afla parcat pe o alee din municipiul Constanța, iar din interior ar fi sustras un portofel.

„La fața locului s-au deplasat polițiști din cadrul Serviciului Municipal de Investigații Criminale, iar din primele cercetări a reieșit faptul că autorul ar fi spart geamul autoturismului cu un obiect contondent, ar fi sustras un portofel, în care se afla suma de 20 de lei, precum și documente și carduri ale persoanei vătămate. Ulterior, acesta ar fi efectuat o tranzacție frauduloasă la un magazin.

În urma investigațiilor efectuate, în aproximativ 3 ore de la sesizarea victimei, a fost identificat un bărbat, de 23 de ani, bănuit de comiterea infracțiunilor de furt calificat, acces ilegal la un sistem informatic, efectuarea de operațiuni bancare în mod fraudulos și operațiuni ilegale cu instrumente de plată” – IPJ Constanța.

Cercetările continuă, în vederea stabilirii întregii activități infracționale, urmând a fi luate măsurile legale care se impun.

Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.

Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.

Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.

Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*