Un individ a făcut praf mai multe mașini parcate în Eforie Nord. Când au ajuns polițiștii la fața locului au constatat că șoferul comisese un cumul de infracțiuni.
Potrivit reprezentanților IPJ Constanța, lucrătorii Biroului Rutier Constanța au depistat un bărbat, în vârstă de 39 de ani, din oraș Eforie Nord, care a condus un autoturism pe strada Siret din municipiul Constanța, fiind sub influența băuturilor alcoolice și fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule, acesta fiind implicat într-un accident rutier soldat doar cu pagube materiale.
Bărbatul în cauză a fost inițial reținut pentru o perioadă de 24 de ore iar la data de 26 martie, Judecătoria Constanța a emis mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 30 de zile, fiind introdus în C.R.A.P. al I.P.J. Constanța.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii din Constanța au desfășurat în cursul serii trecute o acțiune pentru verificarea modului de respectare a normelor impuse de Legea 55/2020, privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19. Astfel, potrivit […]
În rechizitoriul întocmit, de procurorii DNA în acest caz se arată că în perioada iulie 2012 – octombrie 2012, în contextul pronunțării unei hotărâri judecătorești prin care o societate comercială a fost obligată la plata […]
Elan, Muuu si Aloumi s-au întors și ne urează „Sarbatori fericite!”. Aventura lor din acest spot ne amintește de faptul că sărbătorile de iarnă înseamnă bucurie, timp petrecut cu familia, dar și schimbare. Astfel, adoptarea […]
Be the first to comment