Atelajul implicat în accidentul rutier. FOTO IPJ Constanța
Elicopterul SMURD a intervenit duminică după amiază la un accident rutier, soldat cu o victimă. Un căruțaș a fost găsit în comă pe DN 3.
Accidentul rutier a fost înregistrat în jurul orei 15.40 pe DN 3, când, potrivit reprezentanților IPJ Constanța un bărbat de 32 de ani a condus un atelaj hipo, dinspre localitatea Urluia către localitatea Ion Corvin. În zona kilometrului 186+ 200 m, în timp ce circula cu o roată pe acostament, a acroșat un indicator rutier. În urma impactului violent a fost aruncat pe carosabil, lovindu-se puternic la cap.
A rezultat vătămarea corporală gravă a conducătorului atelajului hipo, care a fost găsit de echipajul medical în stare de comă. A fost preluat de către echipajul elicopterului SMURD și transportat la Spitalul Județean Constanța.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
CT BUS informează publicul călător că începând de sâmbătă, 30 aprilie, linia 100 se prelungește până în stațiunea Mamaia. Astfel, traseul 100 devine 100M și circulă pe ruta Gară – Sat Vacanță – Stațiunea Mamaia […]
Reprezentanții Primăriei Constanța au anunțat luni, 29 mai, modificări semnificative în programul de taxare a parcării vehiculelor din Zona 0, cu aplicabilitate în perioada 1 iunie – 31 august. Aceste schimbări vizează atât Constanța cât […]
Primul caz varianta Omicron a fost confirmat la Constanța, la o femeie de 45 de ani, care a călătorit în Africa de Sud. Potrivit Ministerului Sănătății, este vorba despre o femeie în vârstă de 45 […]
Be the first to comment