Un bărbat curajos a sărbătorit Ziua Națională făcând o baie în apele Mării Negre
Se pare că sezonul de scăldat s-a redeschis la Constanța de Ziua Națională a României, un bărbat curajos alegând să sărbătorească evenimentul printr-o baie în apele Mării Negre. În prima zi calendaristică de iarnă, temperatura exterioară a fost de numai trei grade Celsius, iar cea din apa mării de maximum 13 grade.
Așa după cum se observă din imaginile surprinse de prietenii săi, bărbatul a mers pe plaja din zona Pescărie din municipiul Constanța și, având pe el doar o pereche de pantaloni scurți, s-a aruncat în apele reci ale mării spunând: „La mulţi ani, România! La mulţi ani, români!”,mesaj pe care l-a retransmis și câteva minute mai târziu, când a ieșit pe plajă.
Ulterior, prietenii săi au postat imaginile pe un site de socializare.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Ca urmare a unei avarii survenite în dimineața de 2 noiembrie la grupul electrogen care alimentează Stația de Pompare Bifurcație Cumpăna, alimentarea cu apă a localității Cumpăna s-a întrerupt, în jurul orei 11,30. Echipele RAJA […]
Numărul cetățenilor care au achitat integral impozitele și taxele locale până la 2 aprilie și au beneficiat de bonificație este de 102.647 persoane fizice și 4.373 persoane juridice. Începând cu prima zi următoare a termenului […]
Președintele Consiliului Județean Constanța, Marius Horia Țuțuianu, alături de Lucian Lungoci, administratorul special al Regiei Autonome Județene de Drumuri și Poduri Constanța, au prezentat raportul pentru anul 2019 al acestei companii, precum și stadiul pregătirilor […]
Be the first to comment