Echipaje ale ISU Dobrogea și ale Serviciului Județean de Ambulanță intervin pentru salvarea unui bărbat căzut într-un puț adânc de aproximativ 12 metri, în ecluza din Ovidiu
Victima, un bărbat de 44 de ani este conștientă. La fața locului a fost trimisă o autospecială de intervenție cu modul de descarcerare și prim ajutor din cadrul ISU Dobrogea.
UPDATE
Misiunea s-a încheiat cu succes după aproximativ o oră și jumătate, salvatorii reușind să îl scoată în siguranță pe bărbatul rănit, cu ajutorul unei tărgi. Autoritățile competente urmează a stabili ce s-a întâmplat exact acolo.
Echipele de salvare au intervenit pentru salvarea unui bărbat căzut într-un puț. FOTO Arhivă/ISU Dobrogea
Echipele de salvare au intervenit pentru salvarea unui bărbat căzut într-un puț pe ecluza din Ovidiu. FOTO ISU Dobrogea
Echipele de salvare au intervenit pentru salvarea unui bărbat căzut într-un puț pe ecluza din Ovidiu. FOTO ISU Dobrogea
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un tânăr din Medgidia a încercat să se sinucidă dându-și foc în mașină, sub podul Autostrăzii A2, în zona localității Murfatlar. Înainte de a incendia mașina în care se afla, acesta a postat o filmare […]
Un bărbat a fost arestat preventiv după ce a comis mai multe furturi. Potrivit IPJ Constanța, la data de 21 februarie a.c., polițiști din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Serviciul Municipal de Investigații Criminale, sub […]
Din cauza unor avarii apărute vineri, 07 octombrie, în rețeaua de transport amplasată pe strada Cuza Vodă, respectiv pe strada Liliacului, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum în […]
Be the first to comment