Trecerea de pietoni cu scuar de pe strada Soveja, din dreptul fostelor galerii, se desființează. FOTO: Primăria Constanța
Primăria Constanța a luat decizia desființării trecerii de pietoni din dreptul fostelor galerii Soveja, ca urmare a lucrărilor de modernizare a trecerii de pietoni situate pe strada Soveja, în dreptul intersecției cu Intrarea Ion Alexandrescu, și transformarea acesteia într-o trecere cu scuar.
Decizia a fost luată cu scopul fluidizării traficului rutier, întrucât circulația autoturismelor era fragmentată din cauza existenței a trei treceri de pietoni pe o distanță de aproximativ 200 de metri. Desființarea acesteia se realizează cu aprobarea Poliției Rutiere și având avizul Comisiei de Circulație. Lucrările vor începe marți, 09 mai, începând cu ora 22.00.
Participanții la trafic sunt rugați să manifeste atenție sporită, să respecte regulile de circulație și semnificația mijloacelor de semnalizare rutieră.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Centrul Meteorologic Regional Dobrogea a emis o atenționare Cod galben de vânt puternic, valabilă miercuri, 18 mai, în intervalul orar 06.00 – 21.00. Potrivit atenționării, vântul va prezenta intensificări temporare, cu viteze în general de […]
Elevii din comuna Peștera se pot considera norocoși. Școlile din comună au fost renovate, iar pe bănci i-au așteptat jucării, manuale și ghiozdane cu rechizite. Nu a fost o întâmplare și nici o pomană în […]
La Cumpăna, a devenit deja o tradiție ca la sărbătorile mari, copii abandonați de părinți să fie creștinați. Iniţiativa îi aparţine primarului Mariana Gâju, care organizează astfel de acțiuni de mai multe ori pe an. […]
Be the first to comment