Pentru remedierea unei avarii aparute astazi, 12 mai 2017, la reteaua de alimentare cu apa de pe strada Unirii, intre orele 9,30-11,30 se restrictioneaza traficul rutier pe strada Unirii, portiunea cuprinsa intre strazile Zorelelor si Caiuti.
Pentru efectuarea lucrarii, zona mentionata a fost imprejmuita si semnalizata corespunzator, iar pentru fluidizarea traficului a fost anuntata si Politia Locala.
“Ne cerem scuze participantilor la trafic din zona respectiva si le dam asigurari ca echipele RAJA Constanta vor face tot posibilul pentru remedierea avariei intr-un timp cat mai scurt”, au transmis reprezentanții SC RAJA SA.
Abonatii nu sunt afectati de lipsa apei potabile, intrucat echipele RAJA incearca sa efectueze lucrarea cu conducta sub presiune.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În ciuda epidemiei de coronavirus, Teatrul de Stat Constanța (TSC) prezintă cea de-a patra premieră a acestei stagiuni și a doua a anului 2020, „Meciul de comedie. Spectacol interactiv de improvizație”. Primele reprezentații cu publicul […]
Serviciul de Impozite și Taxe Constanța informează contribuabilii că joi, 1 iunie, vineri, 2 iunie și luni, 5 iunie 2017 activitatea instituției este suspendată. Măsurile menționate respectă prevederile art. 139 alin. (1) din Legea nr. […]
Consiliul Județean Constanța, condus de Mihai Lupu, este pus pe cheltuieli din banii publici. Instituția a încheiat două achiziții directe – amândouă în aceeași zi – pentru produse de protocol. Prima achiziție, în valoare de […]
Be the first to comment