Teatrul pentru Copii și Tineret „Căluțul de Mare” își anulează spectacolele de la sfârșitul acestei săptămâni după ce unul dintre actori a intrat în izolare după ce a fost confirmat cu COVID-19.
Astfel, biletele achiziționate la spectacolele din zilele de vineri, 21 ianuarie, ora 18.30, sâmbătă, 22 ianuarie, orele 10.30 și 12.00 și duminică, 23 ianuarie, orele 10.30 și 12.00, anulate, rămân valabile pentru weekend-ul următor în care vor avea loc reprezentații, în funcție de starea de sănătate a echipei artistice. Spectatorii care doresc restituirea contravalorii biletelor, sunt rugați să vină la casieria teatrului din strada Aristide Karatzali, nr. 16.
Pentru mai multe detalii, reprezentanții teatrului pot fi contactați la numerele de telefon 0241/618.992 sau 0727/303.365.
În weekend-ul 22 – 23 ianuarie nu se vor pune în vânzare bilete la nici un spectacol.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
RAJA a anunțat că echipele furnizorului de energie nu au reușit nici până acum să realimenteze cu tensiune toate sursele și stațiile de pompare ce asigură alimentarea cu apă a tuturor consumatorilor din județul Constanța. […]
E-Distribuție Dobrogea anunță că a redus pe cât posibil numărul întreruperilor programate pentru buna administrare și funcționare a rețelei de distribuție a energiei electrice, pentru a minimiza disconfortul clienților. Lucrările au fost reduse la cele […]
Tarifarea locurilor de parcare din municipiul Constanța se va realiza din 18 iunie, a anunțat Primăria Constanța, care precizează că în prima etapă, până la o nouă comunicare, plata parcării se va putea realiza numai […]
Be the first to comment