Autoturism înregistrat de aparatul radar având o viteză de 235 km/h pe Autostrada A2. FOTO IPJ Constanța
Un tânăr de 28 de ani a rămas fără permis de conducere și a fost amendat cu 2.900 de lei, după ce a fost prins în timp ce conducea pe Autostrada A2 cu mult peste viteza legală admisă.
Potrivit IPJ Constanța, polițiști din cadrul Biroului de Poliție Autostrada A2, în timp ce se aflau miercuri, 3 august, în jurul orei 15.50, în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe A2, pe sensul de mers de la București spre Constanța, au depistat un bărbat de 28 de ani, care conducea un autoturism, fiind înregistrat cu aparatul radar având o viteză de 235 km/h.
Acesta a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 2.900 de lei, totodată fiindu-i reținut, în vederea suspendării, permisul de conducere pentru 120 de zile.
Surse judiciare au precizat că în autoturism, pe locul din dreapta șoferului, se afla Arhiepiscopul Tomisului, ÎPS Teodosie.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În urma respingerii de către Consiliul Național de Soluționare a Contestațiilor, conform art. 61, ind. 1, din Legea nr. 101/2016, a contestației, Primăria Constanța are cale liberă pentru a stabili câștigătorul licitației privind achiziția de proiectare […]
Polițiștii din stațiunea Mamaia au fost alertați joi, 20 iulie, cu privire la sinuciderea unui bărbat în vârstă de 34 de ani. Se pare că acesta s-ar fi aruncat de la etajul cinci al unei […]
Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Traian cu Lupeni din municipiul Constanța, echipele RAJA a sistat vineri, 22 iulie, până la ora 14.00, furnizarea apei potabile […]
Be the first to comment