Pentru remedierea unei avarii survenite în cursul zilei de 26 august, pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 160 mm, de la intersecția străzilor Mihai Viteazu cu Traian, din municipiul Constanța, echipele de interventie RAJA au fost nevoite să blocheze o bandă de circulație pe strada Traian, cu sensul de mers dinspre strada Mihai Viteazu către Poarta 2, în intervalul orar 11.30 – 15.00.
Pentru efectuarea lucrărilor de reparații, zona a fost împrejmuită și semnalizată corespunzător, iar pentru fluidizarea traficului a fost anunțată și Poliția Locală.
Abonații din zonă nu sunt afectați de această avarie, întrucât echipele de intervenție încearcă să efectueze reparația cu conducta sub presiune.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Constanța organizează, în această perioadă, prima competiție oficială de șah pentru juniori, de la declanșarea pandemiei: Campionatele Naţionale Individuale pentru juniori (14-20 ani), la șah clasic, șah rapid, blitz și dezlegări (6-15 aprilie). Maestru FIDE, […]
Serviciul Public de Impozite și Taxe Constanța informează cetățenii cu privire la situațiile în care, la transferul dreptului de proprietate asupra bunurilor mobile, nu mai este necesar certificatul de atestare fiscală. Astfel, în cazul declarării […]
Evenimentul special de la Biserica “Sfântul Vasile cel Mare” din cartierul Inel 2 (Strada Ion Neculce, 2A) din Constanța a ajuns la ediția a doua. Pe 11 decembrie la ora 18.30 are loc Concertul caritabil […]
Be the first to comment