Din cauza unei avarii apărută luni, 14 noiembrie, în rețeaua de transport amplasată la intersecția bulevardelor 1 Decembrie 1918 și Ferdinand, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum și a încalzirii, în zonele Casa de Cultură, Tomis I, Tomis II, Dacia, Trocadero și Stadion.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum și a încălzirii în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Angajații Complexului Muzeal de Științe ale Naturii au luat măsuri speciale pentru animalele sălbatice și păsările exotice din Microrezervație. Meteorologii anunță temperaturi de până la -13 grade în zilele următoare și un Cod Portocaliu de […]
Președinte PNL Constanța, deputatul Bogdan Huțucă, a salutat, într-o postare pe pagina personală de Facebook, decizia Ministerului Investițiilor și Proiectelor Europene de a face public și transparent calendarul de apeluri pentru 2023. „În acest fel, […]
Ziua de 6 ianuarie reprezintă, pentru poporul român creștin, o zi cu mare încărcătură religioasă și spirituală. Ca în fiecare an, de ziua Botezului Domnului, conform tradiției creștine în biserici se oficiază slujba de sfințire […]
Be the first to comment