Vot în ședința de Consiliu Local Medgidia. FOTO Adrian Boioglu
Consilierii locali din Medgidia au fost convocaţi în şedinţa extraordinară de îndată pentru a aproba proiectul de hotărâre privind rectificarea bugetului local de venituri şi cheltuieli al Municipiului Medgidia, pe anul 2017. Proiectul a fost aprobat în unanimitate de către consilierii prezenţi la şedinţă. Propunerea a avut în vedere repartizarea sumei de 1.100.000 lei din capitolul bugetar “Alte venituri” pe trimestrul IV în acelaşi capitol, pe trimestrul III. Suma va fi folosită pentru desfăşurarea activităţii de salubrizare din municipiul Medgidia.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Festivalul moto-rock de la malul mării revine în forță după doi ani de absență impusă de condiţiile pandemice, în weekendul 10 – 12 iunie. Prețul unic de intrare la festival va fi de 60 de […]
Oficial, din luna aprilie s-a instituit prohibiție la pescuit, iar reprezentanții Gărzii de Coastă le readuce la cunoștință pescarilor de pe fluviul Dunărea, cât și de pe Marea Neagră, de reglementările legale care în vigoare. […]
Clubul Nuba din Mamaia este acuzat de către Administrația Canalelor Navigabile de faptul că și-a aruncat gunoiul pe malul canalului, în zona Mamaia Sat. Reprezentanții acestuia susțin însă că nu știu nimic despre această situație. […]
Be the first to comment