Trafic îngreunat ca urmare a lucrărilor. FOTO Cătălin SCHIPOR
Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 400 mm, din Piața Ovidiu (zona restaurant Pizzico), din municipiul Constanța, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile, în cursul zilei de 16 decembrie, în intervalul orar 11.00 – 14.00.
Sunt afectați de lipsa apei consumatorii din zona Peninsulară și Piața Ovidiu.
“Ne cerem scuze pentru neplăcerile create utilizatorilor din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea reparațiilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp”, au transmis reprezentanții RAJA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Adolescentul de 15 ani, cercetat pentru incendierea blocului de pe strada Grindeanu din municipiul Constanța, de la jumătatea lunii decembrie, va rămâne în arest la domiciliu pentru următoarele 30 de zile. Decizia a fost luată […]
Angajații Polaris intervin, la solicitarea Primăriei Constanța, 24/24 h pentru a igieniza și dezinfecta toate străzile cu substanțe pe bază de clor. În plus, frecvența dezinfectărilor a fost mărită la spitalele de pe raza municipiului. […]
În contextul creșterii accelerate a numărului de infectări cu virusul SARS CoV-2, Universitatea „Ovidius” din Constanța, prin Asociația Studenților Mediciniști și Tinerilor Medici, a răspuns pozitiv apelului făcut de către Prefectură și Direcția de Sănătate […]
Be the first to comment