Pentru a asigura un serviciu de alimentare cu apă potabilă de calitate, RAJA S.A. efectuează în această perioadă lucrări de mentenanță pentru sistemele de înmagazinare a apei aflate în exploatare.
Astfel, luni – 29 aprilie 2024, în intervalul orar 08.00 – 20.00, sunt programate operațiuni de întreținere la nivelul rezervoarelor din orașul Năvodari, dar și din localitățile Sibioara (comuna Lumina) și Corbu de Sus (comuna Corbu), județul Constanța.
Vor fi afectați de lipsa apei consumatorii de pe străzile Eternității, Liniștei, Macului, Recoltei, Prelungirea Recoltei, Apusului, Locomotivei și Sibioarei, din Orașul Năvodari, precum și abonații din satul Sibioara și cei din localitatea Corbu de Sus.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În urma a 2 percheziții domiciliare desfăşurate la persoane bănuite comiterea mai multor infracțiuni de furt din auto, furt din locuinţă și distrugere, 3 persoane au fost reţinute de poliţiştii constănțeni. În cursul dimineții de […]
RAJA SA va executa lucrări de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă din incinta Stației de Pompare Valu lui Traian, în noaptea de luni – 23 mai, ora 23.00, până marți […]
Polițiștii din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Constanța – Serviciul Antidrog, sub coordonarea procurorilor din cadrul DIICOT Constanța, au pus în aplicare două mandate de percheziție domiciliară, pe raza municipiilor Medgidia și Constanța. […]
Be the first to comment