Echipele RAJA au finalizat joi, 8 decembrie, în jurul orei 13.00 intervențiile la nivelul conductei de distribuție apă potabilă din zona Portofino/ Aleea Universității.
Prin urmare, echipele RAJA au făcut manevrele de vane necesare pentru încărcarea cu apă a rețelei de distribuție. Ținând cont de lungimea și de diametrul acesteia, dar și de numărul mare al consumatorilor deserviți, este necesar un interval de aproximativ 4-6 ore pentru intrarea în presiune la parametri normali.
Reluarea furnizării apei către consumatori se va realiza în mod progresiv în fiecare sector afectat, pe măsura umplerii instalației și în funcție de consum.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
O ambulanță care transporta de la Mangalia la Constanța un pacient aflat în comă, a accidentat un minor lăsat nesupravegheat, care a sărit în fața mașinii. Accidentul s-a produs în cursul zilei de 28 mai, […]
Academia Navală „Mircea cel Bătrân” organizează luni, 3 octombrie, de la ora 09.00, festivitatea de deschidere a anului universitar 2022 – 2023. Activitatea se va desfășura pe platoul mare din incinta instituției de învățământ. În […]
Consiliul de Administrație al Gospodărire Comunală Valu lui Traian a fost convocat în ședință pe data de 27 aprilie, de la ora 14.00, din dispoziția președintelui consiliului, Andreea Ciochină. Întâlnirea va avea loc la sediul […]
Be the first to comment