Mai multe puncte termice ale RADET au fost afectate de avarii.
FOTO Cătălin Schipor
Electrocentrale Constanţa SA (CET Palas) a comunicat în data de 7 decembrie că înregistrează o avarie pe reţeaua care alimentează cu energie termică primară punctele termice nr. 120, 121, 122, 123, 138, 139, 140, 142, 145, 146, 147. În consecinţă, în lipsa energiei termice, s-au oprit instalaţiile RADET care asigură distribuţia energiei termice în zona Tomis III, Brotacei, Tomis Nord, Boema, Ciresica.
Până la remedierea avariei de către Electrocentrale Constanta S.A. (CET Palas) nu se pot asigura consumatorilor serviciile de termoficare. Pentru relaţii suplimentare, abonații afectați sunt rugați să apeleze numărul de telefon 0241.585300 de la Dispeceratul Electrocentrale Constanta SA (CET Palas).
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Doi tineri au fost răniți, unul dintre ei grav, într-un accident rutier ce a avut loc în noaptea de luni spre marți la intrarea în stațiunea Mamaia, în zona Pescărie. Potrivit polițiștilor constănțeni, în jurul […]
Rețeaua de sănătate Regina Maria, lider în calitatea serviciilor medicale din România, anunță inaugurarea unui nou Centru de management al menopauzei, în cadrul Policlinicii Delfinariu, din orașul Constanța. Centrul se adresează femeilor aflate în premenopauză, […]
Primăria Medgidia anunță că în perioada 22-24 martie, CS Medgidia va găzdui ediția a II-a a Turneul Internațional de Lupte „Memorial Nicolae Gheorghe”. Regalul sportiv, dedicat luptelor greco-romane și luptelor libere-feminine, reunește aproximativ 250 de […]
Be the first to comment