Programul de la Sărbătoarea Recoltei și a Vinului Dobrogean. 10 zile de petreceri, spectacole de teatru, concursuri și ateliere de creație

Afiș "Sărbătoarea Recoltei și a Vinului Dobrogean"
Afiș "Sărbătoarea Recoltei și a Vinului Dobrogean"

Consiliul Județean Constanța se pregătește de cel mai mare eveniment al anului. Pavilionul Expozițional din Constanța va fi gazda “Sărbătorii Recoltei și a Vinului Dobrogean”. Timp de 10 zile, începând cu 23 septembrie, constănțenii și turiștii vor avea parte de spectacole de teatru, concerte de muzică de petrecere dar și rock, show-uri culinare dar și concursuri de dans sau de gătit.

Iată programul complet al manifestărilor de la Constanța:

VINERI 23 SEPTEMBRIE 2016:

15:00 – Deschidere Oficială a evenimentului “Sărbătoarea Recoltei și a Vinului Dobrogean”
16:00 – Ansamblul “Mugurelul”
17:00 – Maria Dragomiroiu
18:00 – Petrică Mâțu Stoian
19:00 – “PHOENIX”
20:30 – Spectacol Laser
20:45 – DJ cu muzica etno/petrecere/muzică de petrecere

SÂMBĂTĂ 24 SEPTEMBRIE 2016:

10:00 – Ateliere interactive/artistice pentru copii
11:00 – Teatru de păpuși
12:00 – Ansamblul Dobrogeanca, Ansamblul Armîna Mea, Ansamblul Luminițe Dobrogene
13:30 – Ansamblul “Cartalul”
14:00 – Show Culinar – Întrecerea bucătarilor și a bucătăriilor
14:30 – Adriana Sofica și George Chițu (nai)
15:00 – Marian Cozma
16:00 – Marian Gănescu
16:30 – Nemuritorii
17:15 – Kronos
18:00 – Concurs DE DANS PENTRU PUBLIC
18:00 – Ion din Ro-mania
19:00 – Alb Negru
20:00 – Haiducii
21:00 – DJ cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

DUMINICĂ 25 SEPTEMBRIE 2016:

10:00 – Activitati recreative si interactive/artistice pentru copii
11:00 – Teatru de păpuși
Program artistic pe scena principală
12:00 – Cristi Proca
12:30 – Ansamblul Folcloric Vanghilizom
13:00 – Văru’ Săndel
14:00 – Cabaret Unique și Mirela Pană
14:00 – Show Culinar – Intercerera Bucatarilor si a bucatariilor
Program artistic pe scena principală
15:00 – RGM Band
16:00 – Taraful Domnesc
16:00 – Concurs interactiv pentru public
17:00 – Premiere show culinar
Program artistic pe scena principală
17:00 – Polifonic Band
18:00 – Mircea Cazan
18:00 – Concurs de dans pentru public
19:00 – Premierea concursului de dans
Program artistic pe scena principală
19:00 – Fanfara 10 Prăjini
19:30 – Trupa Mark One
21:00 – 24:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

LUNI 26 SEPTEMBRIE 2016:

10:00 – 18:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere
17:00 – Concurs interactiv intre producatori
18:00 – Premiere Concurs producători
Program artistic pe scena principală
18:00 – Ansamblul Ciobănașul, Ansamblul Silișteanca
19:00 – Cătălina Alexa
19:30 – Gheorghe Luca și Maria Spînu
20:00 – 24:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

MARȚI 27 SEPTEMBRIE 2016:

10:00 – 18:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere
17:00 – Concurs interactiv cu publicul
17:30 – Premiere concurs interactiv
Program artistic pe scena principală
18:00 – Ansamblul Folcloric Aromân Dor
19:00 – Formația Pindu
20:00 – 24:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

MIERCURI 28 SEPTEMBRIE 2016:

10:00 – 18:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere
17:00 – Concurs interactiv public
17:30 – Premierea concursului interactiv
Program artistic pe scena principală
18:00 – Ansamblul de Ruși-Lipoveni Novoseolki
19:00 – Radu Captari
20:00 – 24:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

JOI 29 SEPTEMBRIE 2016:

10:00 – 15:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere
15:00 – 16:00 – Concurs interactiv pentru public partea
Program artistic pe scena principală
18:00 – Seara comunităii Turco-Tătare: Ansamblul Mini Quaradenzi, Ansamblul Carasu, Ansamblul Cansu
19:00 – Premierea concursului interactiv
Program artistic pe scena principală
19:00 – Formația Elfyn Band
20:00 – 24:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

VINERI 30 SEPTEMBRIE 2016:

10:00 – 17:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere
16:00 – 17:00 – Ateliere de creatie si demonstratii mesterii populari prezenti la eveniment
16:30 – 17:30 – Spectacol de teatru
Program artistic pe scena principală
17:30 – Ansamblul Brâulețul, Grupul vocal Fiii Dobrogei
18:30 – Ansamblul Baladele Deltei
19:00 – Concurs interactiv public
20:00 – Premierea concrusului interactiv
Program artistic pe scena principală
Constantin Enceanu
20:30 – 24:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

SÂMBĂTĂ 01 OCTOBRIE 2016:

10:00 – Activitati recreative si interactive/artistice pentru copii
11:00 – Teatru de păpuși
Program artistic pe scena principală
12:00 – Ansamblul Carsium, Ansamblul Anoixi
13:00 – Mădălina Modrju și Ionuț Cuclea
13:30 – Ansamblul Ulmetum Junior și Ulmetum Senior
14:00 – Show Culinar – Intercerera bucatarilor si a bucatariilor
Program artistic pe scena principală
14:00 – Taraful Gigi Scarlat
15:00 – Formația Ad-Cantum
16:00 – Maria Șalaru și Ansamblul Folcloric Doina Carpaților
16:00 – Concurs interactiv public
17:00 – Premierea concursului interactiv – Show Culinar
17:00 – Concurs interactiv public – Dans popular
Program artistic pe scena principală
17:00 – Gheorghe Turda
18:00 – Ansamblul de muzică și Dansuri Populare Ciuleandra
19:00 – Premierea Concurs interactiv public – Dans popular
Program artistic pe scena principală
19:30 – Formația Bere Gratis
21:30 – 24:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

DUMINICĂ 02 OCTOMBRIE 2016:

10:00 – Activitati recreative si interactive/artistice pentru copii
10:00 – Show Culinar – Intercerera bucatarilor si a bucatariilor
Program artistic pe scena principală
12:00 – Ansamblul Româncuța, Ansamblul Mugurașii
13:00 – Marius Brutaru
14:00 – Concurs interactiv public – ( ex: Concurs de scobit dovleci )
Program artistic pe scena principală
14:00 – Ionuț Galani și trupa Asteria
15:00 – Ansamblul Ciobănașul
15:00 – Premiere concurs interactiv public
Program artistic pe scena principală
16:00 – Nicu Paleru
16:00 – Premiere Show Culinar
Program artistic pe scena principală
Irina Loghin

Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.

Publicația Constanța NEWS, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*